Bezpieczeństwo z AdRail

AdRail » Bezpieczeństwo z AdRail

Bezpieczeństwo z ADRailTM

W tym miejscu zebraliśmy najczęściej zadawane przez Państwa pytania i nasze odpowiedzi. Jeśli nie znajdziecie tu wyczerpujących wyjaśnień, napiszcie do nas na adres: biuro@eseserwis.pl, a postaramy się w możliwie jak najkrótszym czasie udzielić Państwu odpowiedzi.

1) Czy ADRailTM jest bezpieczny?
Na chwilę obecną taśma AdRailTM została zainstalowana w ponad 1000 miejsc na całym świecie. Do dnia dzisiejszego nie odnotowano żadnych uszkodzeń schodów czy jakichkolwiek urazów ich użytkowników. ADRailTM można również wykorzystać w celu bezpieczeństwa pasażerów poruszających się schodami umieszczając wiadomości bezpieczeństwa i ostrzeżeń w regularnych odstępach, aby przypomnieć że są w stanie bezpiecznie opuścić schody. ADRailTM był instalowany w dużym natężeniu ruchu specjalnie do testów podczas codziennego ruchu w centrach handlowych, hotelach czy lotniskach. ADRailTM posiada certyfikat TUV i nie utrudnia funkcjonowania schodów i chodników ruchomych.

2) ADRailTM zwiększa bezpieczeństwo na schodach poprzez:
Poprawę estetyki – taśma ADRailTM jest czysta i błyszcząca, zachęcając pasażerów do trzymania się poręczy, co jest kluczowym czynnikiem w zmniejszeniu liczby wypadków na schodach. Informacje o bezpieczeństwie - ADRailTM może przypominać pasażerom "trzymaj sie poręczy" dla ich bezpieczeństwa.

3) Czy ADRailTM zastępuje poręcze schodów?
Nie. Podczas instalacji taśmy ADRail wykorzystywany jest specjalny klej, który przylega do istniejącej już poręczy schodów. Przeprowadzimy pełną kontrolę przed instalacją i na pewno nie zainstalujemy taśmy na uszkodzone poręcze. Taśmę ADRailTM można dostosować do każdej specyfikacji poręczy konsumentów i jest ją łatwo usunąć bez uszkodzenia poręczy, które są dokładnie oczyszczone przed instalacją i po usunięciu.

4) Co to jest certyfikat TÜV?
TÜV jest to certyfikat bezpieczeństwa i jakości nowych produktów na całym świecie.

5) Jak długo i ilu techników instaluje taśmę ADRailTM?*
Instalacja opatentowanej taśmy ADRailTM zapewnia sprawny przebieg procesu i bez uszkodzeń powierzchni poręczy. Cały proces instalacji wymaga średnio ok. 2 godzin i pracuje przy tym dwóch techników. Usunięcie taśmy jest łatwe, szybkie i czyste.

6) Czy chodniki lub ruchome schody muszą być zdemontowane podczas instalacji ADRailTM?
Nie, taśma ADRailTM jest nakładana na poręcz za pomocą opatentowanego urządzenia. Może być ona instalowana podczas jednej pełnej rotacji poręczy i nie wymaga specjalnego sprzętu przeznaczonego do jej usuwania.

7) Czy taśma ADRailTM może być zainstalowana na gumowe poręcze SBR?
Tak. ADRailTM można stosować do wszystkich odmian poręczy pod warunkiem, że poręcze nie są zniszczone i uszkodzone. Producent daje gwarancję na okres 4-5 tygodni na poręczach gumowych SBR.

8) Jak trwała jest taśma ADRailTM?
Taśma ADRailTM zanim zostanie dopuszczona do nadruku reklamy musi przejść szereg testów w terenie w różnych warunkach atmosferycznych i podczas różnych zagrożeń (min. pożar). Taśma ta została specjalnie opracowana i stworzona, aby wytrzymać codzienne warunki jej użytkowania na poręczach schodów ruchomych.

9) Czy tusz wykorzystany do nadruku reklam może stracić kolor lub pobrudzić ręce lub odzież pasażerów?
Jest to niemożliwe, ze względu na własne techniki wytwarzania stosowane do druku oraz produkcji taśmy. ADRailTM został gruntownie przetestowany i atrament nie straci kolorów.

10) Właściwości taśmy ADRailTM:

  • trwałość i stabilność UV,
  • trwałe nadruki w wysokiej jakości kolorystyce,
  • lśniąca i wyraźna grafika,
  • brak uszkodzenia poręczy oraz mechanizmu schodów czy chodników,
  • łatwa konserwacja i czyszczenie.

11) Jak długotrwała jest taśma ADRailTM?
Taśma ADRailTM jest bardzo trwała i posiada gwarancję. Wielu dotychczasowych klientów skorzystało z ADRailTM do długotrwałych kampanii marki, które trwały 3 - 6 miesięcy.

12) Wandalizm?
Taśma ADRailTM została opracowana specjalnie na odporność na wandalizm. Ze względu na rodzaj kleju używanego do przyklejania taśmy do poręczy, ADRailTM jest trudna do zerwania czy też jakiegokolwiek uszkodzenia. Jeśli już dojdzie do uszkodzenia taśmy, kawałki można łatwo naprawić przy użyciu folii zamiennych. Wandalizm typu Graffiti jest łatwy do usunięcia przy użyciu dostępnych, bezpiecznych dla środowiska, zmywaczy na bazie owoców cytrusowych.

13) Jak wygląda proces instalacji?
Proces instalacji trwa ok. 2 godzin. Polega na przygotowaniu poręczy i instalacji ADRailTM oraz kontroli, badaniu poprawności instalacji oraz dopuszczenie do użytku publicznego.

14) Czy ADRailTM można instalować na stałe?
Nie, ADRailTM jest tymczasowe, co umożliwiają zmianę kolorystyki kampanii reklamowych jej różnorodność i oryginalność wyglądu danych schodów.

15) Czy ADRailTM może uszkodzić poręcze?
Nie, taśma ADRailTM jest instalowana do poręczy specjalnym klejem opatentowanym przez firmę EHC. Instalacja nie jest stała i nie uszkadza poręczy. Wyszkolony technik może łatwo usunąć taśmę ADRailTM.